SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Vinkylare 6296534
*
nr 629 6534
Vinkylare
Pläter, diameter: 27, höjd: 30
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 mars 2010
kl 19:37:29
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/3 09:33:27
1
Vinnande bud
15/3 10:59:21
2
1.500 kr
15/3 10:59:37
2
1.700 kr
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: champagnekylare nysilver pläter silver vinkylare ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:39
-
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:41
*
Vinkylare
nr 629 6534
Vinkylare
Pläter, diameter: 27, höjd: 30
Utrop: | 1.500 kr |
---|---|
Såld: | 1.800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 15 mars 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/3 09:33:27 | 1 | Vinnande bud |
15/3 10:59:21 | 2 | 1.500 kr |
15/3 10:59:37 | 2 | 1.700 kr |
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: champagnekylare nysilver pläter silver vinkylare ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:39 -
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:41